רונית טרנו דולב - אימון כדרך חיים. אימון אישי, זוגי וקריירה

אהבה עצמית

נאמנותו של האדם לעצמו ולייחודו. למצוא את הדבר שהוא יחיד ומיוחד בכל אחד מאיתנו, משהו  שאין כמותו בשום אדם אחר, אותו חייב האדם לפתח ולהביאו לכלל מעשה.

לבנות את עצמנו מתוך קשבות ללב, לפנימיות ולייחודיות שלנו.

שאנו במקום (זוגיות, עבודה, לימודים ,אישי  ) שמתאים לנו מסיבות פנימיות  תחושת הסיפוק נותנת לנו כוח להתמודד עם סוגים שונים של מתח ומחזקת את העמידות והחוסן הנפשי.

מה התשוקה שלנו? מה החלום שלנו, אותו אנו רוצים להגשים? מה מלהיב אותנו?

כאשר יש לנו חיבור רגשי למטרה מרתקת ומאתגרת, כשאנו רוצים ואפילו משתוקקים להשיג.

אנשים רבים שומעים את המושג אהבה עצמית ומיד חושבים על נרקיסיזם. חינכו אותנו להאמין שאנחנו אמורים לאהוב אחרים ולא את עצמנו.

אז מה זה אהבה עצמית?

אהבה עצמית היא אהבה הנובעת מהמהות הפנימית של האדם. אהבה זו לא תלויה בשום גורם חיצוני לאדם.

האדם אוהב את עצמו כמו שהוא, ללא תנאי. להבדיל מההתעסקות העצמית שלנו, בביקורת עצמית, בחפירה במה עשינו, איך עשינו ולמה עשינו, שאינה מאפשרת לנו להיפתח לאהבה; כשאנחנו מוכנים להישאר פתוחים לעולם ולעזוב את המוכר והרגוע ולצאת למסע אל פנימיותינו, אנו מגלים עולם שלם של אהבה בלתי מותנית – אהבה עצמית. הדרך לאהבה עצמית דורשת התבוננות פנימה, אל תוך עצמי תוך ניסיון להבין מי אני? מה המניעים שלי? מה מנווט את מחשבותיי? מה מוביל אותי לבחירות שאני מקבל? ברגע שנלמד מה אנחנו רוצים, מדוע אנחנו בוחרים את הבחירות שלנו, מה האלטרנטיבות העומדות בפנינו להשגת רצונותינו האמיתיים; ברגע שנלמד מה בשליטתנו ומה מחוץ לשליטתנו, ברגע שנתחבר לעצמנו, האהבה תהפוך לטבעית ונטולת מאמץ ואז נבין את התשובה לשאלה מהי אהבה עצמית.

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *